Wiadomości

Dzień Edukacji Narodowej

DSC_0227

Więcej…

 

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

DSC_0200

 

Poprawiony (poniedziałek, 23 października 2017 12:23)

Więcej…

 

Święto Patrona - Kardynała Stefana Wyszyńskiego

DSC_0197

 

Więcej…

 

Z wycieczką w Łańcucie

W dniu 6 października zorganizowana została wycieczka do Łańcuta i Markowej. W wyjeździe wzięli udział uczniowie klas IV-VII oraz II i III gimnazjum. Pierwszym punktem docelowym po spotkaniu z pilotem naszej wycieczki był Pałac Potockich w Łańcucie. Dzieci wraz z przewodnikami zwiedziły Muzeum Wnętrz Pałacowych – poznając bogatą historię budynku, zabytkowych stajni cugowych oraz powozowni, z których korzystano w latach świetności obiektu. Częścią tej wizyty był także spacer po ogromnym parku (36 hektarów powierzchni) przynależącym do pałacu a następnie przejście przez centrum Łańcuta.

17

Spacer umilony był ciekawymi opowieściami naszego przewodnika. Po chwili odpoczynku uczniowie wrócili do autokaru aby następnie przejechać do położonej nieopodal miejscowości Markowa. Tam czekała na nich wizyta w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów oraz w tamtejszym skansenie „Zagroda”. Dzieci miały okazję usłyszeć opowieść związaną z II wojną światową oraz zwiększyć swoją świadomość na temat ówczesnych czasów. Co ciekawe, dowiedzieliśmy się, że w „naszych” miejscowościach – Skrzynka, Szczucin, Radwan – również są dowody na to, że ludzie w trakcie wojny ukrywali przed Niemcami wyznawców Judaizmu. Wizyta w skansenie była natomiast kontrastem do wizyty w pałacu, mającym na celu ukazać dysproporcję w warunkach życia pomiędzy chłopstwem a ówczesną klasą wyższą. Co najważniejsze, należy zaznaczyć, że wyjątkowo dopisała nam pogoda, sprawiając, że udało się uniknąć wszelkiego typu dyskomfortów związanych z padającym deszczem czy niską temperaturą. Po wizycie w Markowej udaliśmy się w drogę powrotną kończąc tym samym dzień wycieczki.

 

Opracował:

Paweł Duda

 

 

Poprawiony (środa, 18 października 2017 12:38)

Więcej…

 

Wycieczka do Ojcowa

W dniu 28 września jak co roku mniej więcej o tej porze zorganizowana została wycieczka uczniów klasy VII do Ojcowa w ramach programu: „Archezja”. Uczniowie w trakcie wycieczki mieli okazję podziwiać nie tylko urokliwe zakątki tego pięknego terenu, ale także pod okiem animatorów / przewodników uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, mających na celu uświadomić uczniom istotę podejmowanych w naszym życiu decyzji. Zwiedzanie połączone było z prezentowaniem konsekwencji decyzji podejmowanych przez człowieka na przykładzie środowiska naturalnego. Na samym końcu, uczniowie klasy VII dokonali wpisu do księgi – wpis ten, był jednocześnie ich postanowieniem, a brzmiał następująco: „My, uczniowie klasy VII postanawiamy, że będziemy w swoim życiu starać się podejmować mądre decyzje, oraz będziemy starali się być bardziej asertywnymi ludźmi”. Wspaniała wycieczka zakończyła się poczęstunkiem - kiełbaską z grilla. Opiekę nad uczestnikami wycieczki w zastępstwie wychowawcy p. Konrada Wajdy pełnił p. Paweł Duda.

WP_20170928_11_41_02_Rich-001

 

 

Poprawiony (środa, 18 października 2017 12:34)

Więcej…

 

Apel Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej

Dzieci mogą być w posiadaniu substancji niebezpiecznych dla zdrowia.

untitled-design_109e-x0y0xx648yy432_0

Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej  jest w posiadaniu informacji dotyczących pojawienia się na terenie Powiśla Dąbrowskiego  silnie toksycznych „tabletek” zawierających pochodne ekstazy , które kształtem i kolorem przypominają słodycze - w formie „misiów”.

Jak wynika z  poczynionych ustaleń  bezpośrednio   narażone  mogą być  osoby małoletnie,  gdyż substancje takie mogły być udzielane w rejonie szkół na terenie powiatu dąbrowskiego.

Apelujemy do rodziców  o zachowanie czujności,  przeprowadzenie  rozmów profilaktycznych z dziećmi, szczególnie z tymi  najmłodszymi,  aby nie przyjmowały  słodyczy od obcych osób, jak również o sprawdzenie rzeczy osobistych swoich pociech pod kątem posiadania  tego typu substancji, słodyczy nieznanego pochodzenia. Prosimy rodziców o szczególny nadzór nad swoimi pociechami, zwrócenie uwagi na niepokojące zachowanie.

W razie posiadania jakichkolwiek informacji na temat takich niebezpiecznych, podejrzanych substancji prosimy o kontakt z najbliższą  jednostką  Policji  pod numer alarmowy 997.

 

Zapraszamy do udziału w konkursie

plakat-projektu-w-przeddzien-100-lecia-odzyskania-przez-polske-niepodleglosci-724x1024

Poprawiony (wtorek, 19 września 2017 09:46)

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów kas I-VII Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnych odbędzie się w dniu 4 września 2017r. o godz. 9.00 w budynku szkolnym w Radwanie. Uroczystość zostanie poprzedzona Mszą Św. w Kaplicy w Radwanie o godz. 8.00.

 

 

Przywóz uczniów w takich samych godzinach jak w dniu zakończenia roku szkolnego. Odwóz od godz. 10.00.

Poprawiony (piątek, 01 września 2017 09:41)

 

"Fabryka twórczego działania" w Radwanie

8 czerwca, w Gimnazjum w Radwanie, odbył się ostatni z cyklu warsztatów literackich prowadzonych przez Agnieszkę Opolską w ramach projektu "Fabryka twórczego działania". Zanim uczniowie przystąpili do warsztatów, autorka opowiedziała o swoich doświadczeniach z wolontariatu w domu dla bezdomnych we Francji, o początkach swojej twórczości literackiej, inspiracjach, powstaniu książek. Spotkaniu towarzyszyły obrazy, które Agnieszka Opolska namalowała do pierwszej książki "Anna May".

 

 

19023441_485169681826587_3790463307446193100_o

 

Sukces naszej uczennicy w V edycji ogólnopolskiego konkursu historyczno-artystycznego „Pamięć nieustająca”

12 czerwca 2017 roku odbyło się posiedzenie jury ogólnopolskiego konkursu historyczno-artystycznego „Pamięć nieustająca”.

Jury w składzie: Przewodnicząca: prof. dr hab. Barbara Otwinowska – Instytut Badań Literackich, Kustosz Pamięci Narodowej, Członkowie: Romuald Karaś– Prezes Stowarzyszenia im. W. Hulewicza, autor książek, Zofia Teresa Kozłowska – wiceprezes Polskiego Towarzystwa Historycznego, Anna Kwiatkowska – redaktor programu TVP Historia, Adam Stasiński – kustosz Sali Tradycji Dowództwa Garnizonu Okręgu Warszawa, Lech Rowiński – architekt, plastyk, grafik i Aleksander Rowiński – sekretarz Jury, redaktor Oficyny Literatów Rój Film , postanowiło nagrodzić uczennicę naszego gimnazjum.

Praca Joanny Dziedzic- „W leśnych ostępach śniliśmy o wolności” została nagrodzona za „zbudowanie ciekawej aranżacji za pomocą dobrze zestawionych zdjęć”.

 

„Pamięć nieustająca” to ogólnopolski konkurs historyczno- artystyczny adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Patronat nad nim objął Urząd Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Instytut Pamięci Narodowej. Joannę do konkursu przygotowała Pani Agnieszka Kogut- nauczycielka historii.

 

Nagrody w konkursie zostaną wręczone jesienią, podczas uroczystej gali

Poprawiony (piątek, 01 września 2017 09:41)

 
Więcej artykułów…