Wycieczki

Gimnazjum w Radwanie, zgodnie z wymogami współczesnego życia, stawia na człowieka otwartego, tolerancyjnego, uczciwego i wykształconego. Od nauki w szkolnych murach nasi uczniowie znacznie jednak wolą praktyczne poznawanie świata podczas wycieczek. Dlatego też w naszej szkole staramy się organizować jak najwięcej różnego typu wyjazdów. Nie zawsze są to wielkie eskapady po całym kraju, czasem wyjeżdżamy tylko do ciekawych miejsc w najbliższej okolicy i trzeba przyznać, nawet taki kilkugodzinny wyjazd bywa bardzo interesujący. Dla przykładu; niby każdy z nas wie skąd się bierze woda w kranie i co się z nią potem dzieje, ale co innego zobaczyć to na własne oczy- w stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków.

Mieszkając w naszej okolicy nie można nie znać Muzeum Drogownictwa czy Domu Malarek w Zalipiu, jednak wiadomo, że znacznie bardziej atrakcyjne są kilkudniowe wycieczki w odległe miejsca naszego kraju. Należy jednak pamiętać o tym, że wraz z odległością i czasem trwania wycieczki rośnie też jej koszt, jednak dzięki pozyskiwanym z różnych źródeł środkom udaje się często sfinansować całość wycieczki, dzięki czemu każdy- bez względu na zasobność portfela rodziców może z niej skorzystać.

Nasi uczniowie uczestniczyli w wielu wycieczkach- odwiedzone przez nas do tej pory miejsca to między innymi: Bieszczady, Ciężkowice, Częstochowa, Dębno, Gdańsk, Gdynia, Giżycko, Komańcza, Kraków, Krynica, Krynica Morska, Ludźmierz, Łańcut, Malbork, Małe Ciche, Odporyszów, Ojców (Pieskowa Skała), Pieniny (z przejściem na Słowację), Sandomierz, Sanok, Sopot, Stoczek Klasztorny, Szczawnica, Tarnów, Toruń, Warszawa, Weimar (Niemcy), Wierzchosławice, Władysławowo, Zakopane.

Warto też wspomnieć, że nasi uczniowie co roku mają okazję wyjeżdżać na zimowiska połączone z nauką jazdy na nartach, w miarę potrzeb organizowane też są wyjazdy na basen.