Nasze sukcesy

Zadaniem naszej szkoły jest nie tylko przygotowanie uczniów do kontynuacji nauki w szkołach ponadgimnazjalnych, ale także rozwijanie ich zdolności, umiejętności i zainteresowań. Wspólna praca uczniów i nauczycieli zaowocowała wieloma sukcesami. Wśród naszych uczniów znajdują się tacy, którzy reprezentowali szkołę na różnych etapach olimpiad przedmiotowych, konkursach literackich, recytatorskich, publicystycznych, plastycznych i sportowych. Ich sukcesy przydają bez wątpienia zaszczytów naszej szkole. Wspominając sukcesy naszych uczniów trzeba mieć świadomość, że mając tak mało miejsca nie sposób odnotować wszystkich. Zdecydowaliśmy się przywołać jedynie te odniesione na forum powiatu, województwa, czy całego kraju. Pamiętamy jednak ile radości sprawiły i uczniom i nauczycielom nawet te najmniejsze- szkolne czy gminne, zwłaszcza wtedy gdy sukces  okupiony był ciężką pracą i staraniami.

Rok szkolny 2001/2002

Udział Elżbiety Furgał z kl.1b i Iwony Walas z kl. 3b w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

Wyróżnienie dla uczniów Łukasza Kozioła z kl.1b, Konrada Bigdy, Edyty Wojnickiej i Janusza Jarosza z kl.3 c w konkursie na szopkę bożonarodzeniową w Pałacu Młodzieży w Tarnowie

Finaliści w konkursie „Omnibus 2002”- Elżbieta Furgał- kl. 1b, Sylwia Kogut- kl. 2a, Maria Obara- kl. 3b

Udział uczniów w małopolskim konkursie ”Mogę być… mogę mieć”

Rok szkolny 2002/2003

Małopolski Konkurs Matematyczny- Sylwia Kogut finalistka etapu rejonowego

Konkurs Wiedzy Ogólnej „Wiem więcej” 3. miejsce w etapie powiatowym dla Pawła Marcinka

Udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2003”

Małopolski Konkurs Historyczny „Polska Piastów na tle historii średniowiecznej Europy”- etap rejonowy Elżbieta Furgał

Wojewódzki konkurs literacki- wyróżnienie dla Ewy Rychel

Powiatowy konkurs „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”- udział

Powiatowe zawody sportowe piłki nożnej- 2. miejsce dla Gimnazjum w Radwanie

Rok szkolny 2003/2004

Małopolski Konkurs Matematyczny dla gimnazjalistów- Paweł Marcinek– etap rejonowy

Powiatowy konkurs „Omnibus 2004” Paweł Marcinek, Elżbieta Furgał

Wojewódzki Konkurs na Bożenarodzeniową Szopkę Rodzinną wyróżnienie dla Anny Szczepanek

Konkurs ogólnopolski „Twarze” wyróżnienie: Agata Saładyga, Dominika Bulwa i Sylwia Przybyło

Małopolski konkurs Geograficzny-laureat Paweł Marcinek

Rok szkolny 2004/2005

Ogólnopolski konkurs Historyczny „Krąg”- 1. miejsce Anna Szczepanek, wyróżnienie: Anna Kosińska i Natalia Romanowska

Małopolski Konkurs Matematyczny-Paweł Marcinek- udział w etapie rejonowym

Małopolski Konkurs Geograficzny- Paweł Marcinek-finalista

Powiatowy Konkurs „Olimpus2005”-1. miejsce Łukasz Soja

Powiatowe Zawody w piłce siatkowej chłopców-3. miejsce

Rok szkolny 2005/2006

Małopolski Konkurs Polonistyczny- udział w etapie rejonowym Dominika Bulwa, Anna Szczepanek

Małopolski Konkurs Matematyczny- finalista etapu wojewódzkiego- Łukasz Soja

Małopolski Konkurs Chemiczny-finalista etapu wojewódzkiego: Łukasz Soja

Międzygimnazjalny Konkurs Zadań Logicznych- 1. miejsce Barbara Furgał, 3. miejsce Anita Pater

Małopolski Konkurs Wiedzy Ogólnej-„www-wiemwięcej”- 3. miejsce w powiecie Łukasz Soja

Powiatowy Konkurs Wiedzy Ogólnej „Omnibus 2006”- 1. Miejsce- Łukasz Soja

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg”- wyróżnienie Anna Kosińska

IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Twarze” 1. miejsce Łukasz Soja

Ogólnopolski Konkurs „Zachowaj Trzeźwy Umysł”- Dominika Bulwa- wyróżnienie

Powiatowy Konkurs na Wianek Sobótkowy- 1. miejsce Sylwia Piekielniak, Paulina Pater, Monika Kozioł, Agnieszka i Anna Idzik

Ogólnopolski Konkurs „Super Szkoła”- wyróżnienie

Powiatowa Gimnazjada Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt- 3. miejsce

Rok szkolny 2006/2007

Małopolski Konkurs Języka Polskiego- udział

Małopolski Konkurs Historyczny- udział

Małopolski Konkurs Geograficzny- udział

Małopolski Konkurs Matematyczny- udział

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego - udział

Małopolski Konkurs Chemiczny- Paulina Pater- awans do rejonu

Międzygimnazjalny Konkurs Zadań Logicznych- 1. miejsce Paulina Pater

Ogólnopolski Konkurs „Z klasy do kasy”- udział

Powiatowy Konkurs Gimnazjalistów „Omnibus 2007”- udział

XV Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia- udział

XVIII Małopolski Konkurs Plastyczny „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”- udział

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg” Katarzyna Kosińska- wyróżnienie

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Tęcza”- udział

VI Powiatowy Konkurs Szopek Kolędniczych  i kartek świąteczno- noworocznych 1. miejsce Arkadiusz Doroż, Michał Kołton

Powiatowa Gimnazjada w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt- 3. miejsce

Turniej Piłki Siatkowej chłopców 3. miejsce w powiecie

Sztafetowe Biegi Przełajowe chłopców 3. miejsce w powiecie

Rok szkolny 2007/2008

Najlepszy wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy- wyróżnienie dla Joanny Łuszcz

Powiatowy Międzygimnazjalny Konkurs Zadań Logicznych- 1. miejsce Artur Pańszczyk

Drugie Powiatowe Zawody w piłce koszykowej dziewcząt o Puchar Starosty Dąbrowskiego- 2. miejsce

Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej chłopców- 2. miejsce

Mistrzostwa Powiatu- Sztafetowe Biegi Przełajowe- 3. miejsce

XVI Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia- udział w etapie powiatowym

Udział w Małopolskim Konkursie Matematycznym, Historycznym, Geograficznym, Języka Polskiego, Chemicznym, Fizycznym i Biologicznym

Ogólnopolska Olimpiada z Matematyki „Olimpus”- laureat Kinga Krzysztofik

Powiatowy Konkurs „Nie masz już w Polsce żydowskich miasteczek” 4. miejsce w konkursie recytatorskim- Monika Pater, 3. miejsce w konkursie publicystycznym- Ewelina Gmyr

Powiatowy Konkurs Palm i Plastyki Obrzędowej związanej z Wielkanocą- 1. miejsce Katarzyna Kosińska, 2. miejsce Paweł Kupiec

Rok szkolny 2008/2009

Ogólnopolski Konkurs Historyczny – dyplom uznania: Aneta Wiśniewska, Paulina Foltyn, Mariola Wybraniec, Arkadiusz Doroż, Anna Piłat

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „SAW Sezam” 3. miejsce Aneta Pustuła

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Olimpus” dyplom laureata otrzymała Beata Kupiec (9. miejsce) i Aneta Pustuła (6. miejsce)

Ogólnopolski Konkurs Języka Polskiego „Olimpus”- dyplom laureata otrzymała Kinga Kubiak i Aneta Pustuła

Powiatowy Konkurs „Omnibus 2009”- 1. miejsce- Arkadiusz Doroż

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Twarze”- wyróżnienie Paulina Faltyn i Anna Piłat

Powiatowa Indywidualna Gimnazjada w tenisie stołowym chłopców- 6. miejsce Paweł Kupiec

Powiatowa Gimnazja Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych: Jakub Orszulak- 1 miejsce Michał Chmura- 2. miejsce, Sylwester Bator- 5. miejsce.