Szkoła i jej wyposażenie

Szkoła wyposażona jest w zastępczą salę gimnastyczną, bibliotekę wraz z czytelnią, gabinet dyrektora, sekretariat, szatnie dla uczniów, pokój nauczycielski, kuchnię z zapleczem i jadalnią, kotłownię, dwa bardzo duże korytarze, łazienki i ubikacje. Przed budynkiem znajduje się asfaltowe boisko do gry w koszykówkę i siatkówkę, a za nim trawiaste boisko do gry w piłkę nożną.

Dziś w szkole jest 9 sal lekcyjnych, w tym pracownia fizykochemiczna, historyczna, multimedialna, matematyczno- przyrodnicza i dwie pracownie komputerowe- jedna wyposażona w komputery klasy PC, druga zaś- duma naszej szkoły, wyposażona w komputery iMac firmy Apple. Należy zaznaczyć, że jest to jedyna tego typu pracownia w naszym powiecie. Uczniowie mogą też korzystać z komputerów w pracowni multimedialnej mieszczącej się w bibliotece. W sumie, w szkole pracuje ponad 30 komputerów różnej klasy. Wszystkie mają  łączność z Internetem. W pracy wykorzystujemy też zestaw przenośny- laptop MacBook firmy Apple wraz z projektorem multimedialnym, a od września 2009 szkoła wzbogaci się o kolejny zestaw tego typu (tym razem będzie to jednak laptop klasy PC), w ramach projektu realizowanego wspólnie z firmą NORTON- „EU-GENIUSZ- większe szanse dla gimnazjalistów powiatu dąbrowskiego”.

W szkole korzystamy też z aparatu cyfrowego,  cyfrowej kamery video, z czterech drukarek (w tym dwóch laserowych, kserokopiarki, pięciu przenośnych odtwarzaczy CD, Odtwarzacza DVD wraz z telewizorem, a nawet działającego wciąż odtwarzacza kaset VHS. W ubiegłym roku szkoła zakupiła wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający,który świetnie się sprawdza zarówno podczas szkolnych uroczystości jak i dyskotek.