Z wycieczką w Łańcucie

W dniu 6 października zorganizowana została wycieczka do Łańcuta i Markowej. W wyjeździe wzięli...

Wycieczka do Ojcowa

W dniu 28 września jak co roku mniej więcej o tej porze zorganizowana została wycieczka uczniów...

Apel Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej

Dzieci mogą być w posiadaniu substancji niebezpiecznych dla zdrowia. Komenda Powiatowa Pol...

 • Dzień Edukacji Narodowej

  środa, 18 października 2017 13:51
 • VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  środa, 18 października 2017 13:48
 • Święto Patrona - Kardynała Stefana Wyszyńskiego

  środa, 18 października 2017 13:45
 • Z wycieczką w Łańcucie

  środa, 18 października 2017 12:34
 • Wycieczka do Ojcowa

  środa, 18 października 2017 12:21
 • Apel Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej

  piątek, 22 września 2017 06:20

Nasz adres:
GIMNAZJUM W RADWANIE
33-202 Smęgorzów
woj. małopolskie
tel. 14 643-17-01
14 643-17-01

e-mail:

gimnazjum.radwan@gmail.com

gimnazjum_radwan@poczta.onet.pl

 

XVII Gminny Konkurs Recytatorski poezji Marii Kozaczkowej

10 marca 2016 w ZSP w Skkrzynce odbył się XVII Gminny Konkurs Recytatorski poezji Marii Kozaczkowej. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Kupiec, Aleksandra Garcarz i Bartłomiej Guzik, któzy zdobył w tym konkursie wyróżnienie.

 

 

DSCN0689

Więcej…

 

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

rekolekcje_2016_skan-001

 

Program rekolekcji

 

 

 

„Od kanapeczki....do wycieczki”

Uczniowie naszej szkoły przeprowadzili kolejną akcję związaną z promocją zdrowej żywności. Popularne już zdrowe kanapeczki były przygotowywane i rozprowadzane na terenie szkoły za symboliczną złotówkę. Wykorzystano produkty takie jak: chleb żytni, zielona sałata, pomidor, ogórek konserwowy, ogórek świeży, szynka, papryka konserwowa, świeża papryka czerwona i żółta. Każdy miał możliwość zamówienia kanapki z czym tylko zechce. Dochód z akcji tradycyjnie miał zostać przeznaczony na szkolny fundusz wycieczkowy. Przygotowano i sprzedano ponad sto kanapek, co oznacza, że od początku września naszym podopiecznym udało się uzbierać już 560 zł na poczet wiosennego wyjazdu.

 

 

3

 

Zabawa choinkowa

4 02.2016r. naszym gimnazjum odbyła się zabawa choinkowa, która rozpoczęła się po godzinach lekcyjnych i trwała do godziny 19.00.

O oprawę muzyczną zadbali nasi koledzy. Atmosferę dobrej zabawy pomogło też podkreślić dyskotekowe oświetlenie całego korytarza szkoły. Organizowano również wiele różnych zabaw. Wszyscy tak świetnie się bawili, że aż żal było kończyć i wracać do domów.

 

 

FullSizeRender3

Więcej…

 

Lekcja historii o Żołnierzach Wyklętych

Z inicjatywy Wiesława Krajewskiego – Posła na Sejm w Domu Parafialnym "Kana" odbędzie się bardzo ciekawa lekcja historii o Żołnierzach Wyklętych.

Jej głównym realizatorem będzie Tadeusz Marek Płużański - dziennikarz, historyk i publicysta. Spotkanie odbędzie się w piątek 19 lutego o godz.18:30 w Domu Parafialnym „Kana” w Szczucinie”, wstęp wolny!

Plakat_Szczucin

 

Jasełka i uroczystości wigilijne w naszej szkole

DSCN0625

 

Więcej…

 

SZLACHETNA PACZKA

SZLACHETNA PACZKA to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. Angażując wolontariuszy wokół liderów – wpływa na zmianę całego społeczeństwa. W tym roku młodzież naszej szkoły postanowiła się włączyć w te akcje oraz pomóc potrzebującej rodzinie.

Ważny jest dla każdy człowiek, bo każdy buduje wspólnotę, w której wszyscy chcemy podejmować wyzwania i je realizować. Wszystko zaczyna się jednak od idei miłości wzajemnej – kochamy tak, żeby inni również potrafili kochać. Widzimy piękno i potencjał w drugim człowieku, dając mu w ten sposób informację: Wierzymy w Ciebie!, Jesteś dla nas ważny!, Jesteś w stanie podjąć wyzwanie!

 

IMG_1305

 

 

IMG_1311

IMG_1312

Więcej…

 

Mikołajki w naszej szkole

DSCN0456

 

Więcej…

 

Tajemniczy Mikołaj z Rebel.pl

"Obdaruj, by samemu zostać obdarowanym."


 

Tajemniczym Mikołajem może zostać każdy gracz

w Polsce. Nieważne czy lubisz grać w szachy,

strategie, bitewniaki, imprezówki czy "Zagadki

Smoka Obiboka"
tajemniczymikolaj
Grupa planszowa z naszego gimnazjum wzięła udział w akcji, która ma już kilkuletnią tradycję. Od lat przeprowadzana jest w międzynarodowym serwisie Boardgamegeek.com, kilka edycji zorganizował serwisGames Fanatic. Teraz już po raz drugi rusza ona w portalu Rebel.pl
Nszą szkołę do udziału w akcji zgłosił opiekun grupy- pan Konrad Wajda. Dzięki udziałowi w niej, grupa gier planszowych ma szansę wzbogacić się o nowe gry.
 

Gminne obchody Święta Niepodległości

11.11.2015r., uroczystą Mszą Świętą, rozpoczęły się obchody 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po Mszy Świętej ruszył pochód patriotyczny pod tablicę  upamiętniającą pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczucinie. Po odegraniu Hymnu Państwowego, symboliczną wiązankę w imieniu władz samorządowych i mieszkańców gminy złożyli: Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin Andrzej Gorzkowicz, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szczucinie Agnieszka Beker i Sołtys Sołectwa Wschód Zofia Kapel, następnie delegacje uczestniczące w uroczystości złożyły znicze pamięci, które zapłonęły tworząc biało – czerwone barwy. Na zakończenie Orkiestra Dęta OSP Szczucin, odegrała  Hymn Legionów pt. "Pierwsza Brygada".W uroczystościach wzięła udział delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym.

20151111_144524

 

Więcej…

 

NASI UCZNIOWIE NA DERBACH KRAKOWA !

29 listopada 2015 r. uczniowie Gimnazjum w Radwanie mieli okazję uczestniczyć w 191. Derbach Krakowa rozgrywanych w ramach XVII kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Organizacji wyjazdu na mecz pomiędzy dwoma najstarszymi polskimi klubami – Wisłą Kraków i Cracovią Kraków podjął się jeden z nauczycieli naszej szkoły – mgr Paweł Duda. Warto nadmienić, że był to już trzeci taki wyjazd zorganizowany w naszej szkole w 2015 roku. Wcześniej uczniowie wzięli udział w 189. Derbach Krakowa (21 marzec) oraz w meczu przyjaźni pomiędzy Wisłą Kraków a Lechią Gdańsk (16 sierpnia). Co ciekawe, niedzielny mecz był wydarzeniem historycznym, gdyż po 56 latach Cracovii udało się pokonać Wisłę na jej terenie.

Wyjazdy uczniów na mecz w zorganizowanej grupie szkolnej możliwe są dzięki organizacji przez Wisłę Kraków S.A. Sektora Szkolnego na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie. Celem wyjazdów jest uświadamianie wychowankom, że wydarzenia sportowe takie jak np. mecz piłkarski mogą być alternatywą dla spędzenia wolnego czasu przed komputerem czy telewizorem.

 

 

1

 

Więcej…

 
Joomla extensions by Siteground Hosting