Z wycieczką w Łańcucie

W dniu 6 października zorganizowana została wycieczka do Łańcuta i Markowej. W wyjeździe wzięli...

Wycieczka do Ojcowa

W dniu 28 września jak co roku mniej więcej o tej porze zorganizowana została wycieczka uczniów...

Apel Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej

Dzieci mogą być w posiadaniu substancji niebezpiecznych dla zdrowia. Komenda Powiatowa Pol...

 • Dzień Edukacji Narodowej

  środa, 18 października 2017 13:51
 • VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  środa, 18 października 2017 13:48
 • Święto Patrona - Kardynała Stefana Wyszyńskiego

  środa, 18 października 2017 13:45
 • Z wycieczką w Łańcucie

  środa, 18 października 2017 12:34
 • Wycieczka do Ojcowa

  środa, 18 października 2017 12:21
 • Apel Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej

  piątek, 22 września 2017 06:20

Nasz adres:
GIMNAZJUM W RADWANIE
33-202 Smęgorzów
woj. małopolskie
tel. 14 643-17-01
14 643-17-01

e-mail:

gimnazjum.radwan@gmail.com

gimnazjum_radwan@poczta.onet.pl

 

Wyjazd do teatru

18. 10. 2016 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniu teatralnym „Kartki z Powstania” na podstawie prozy Mirona Białoszewskiego.

"Pamiętnik z Powstania" jest jednym z najważniejszych utworów opisujących losy ludności cywilnej podczas powstania. Ta zasada została utrzymana. To właśnie cywile są głównymi bohaterami. Samo powstanie odbywa się w tle, choć jego przebieg ma wyraźny wpływ na losy ludności.

 

336_e-mail_Kopiowanie

Więcej…

 

Akcja „KUP KANAPKĘ”

W październiku w naszej szkole odbyła się akcja „KUP KANAPKĘ”, w ramach której gimnazjaliści przygotowywali smaczne kanapki z wędlin, serów oraz warzyw. Uczniowie sami zgromadzili potrzebne produkty, zrobili z nich kanapki a następnie rozprowadzali je na terenie szkoły w cenie. Akcja jest częścią większej inicjatywy, zakładającej organizowanie podobnego typu akcji co miesiąc w celu promowania zdrowego odżywiania. Podobna akcja prowadzona w zeszłym roku szkolnym cieszyła się dużym powodzeniem. Mamy nadzieję, że w tym roku uda się powtórzyć sukces.

 

P2190195

 

Więcej…

 

Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. Dnia 13 października 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.

 

 

DSC_0137-001

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście- Burmistrz Pan Andrzej Gorzkowicz, Sekretarz Gminy Szczucin Pan Kazimierz Tęczar, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie.

Akademię rozpoczęła Dyrektor szkoły Pani Bogusława Wajda, witając wszystkich przybyłych, składając pracownikom życzenia i wręczając Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. Sekretarz Gminy Szczucin Pan Kazimierz Tęczar wręczył Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin p. Dyrektor Bogusławie Wajda, za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, szczególne zaangażowanie i osiągnięcia w pracy dydaktycznej oraz aktywną współpracę z gminnymi jednostkami organizacyjnymi.

Uczniowie pod opieką swoich nauczycielek przygotowali i przedstawili uroczystą akademię. Tegoroczny scenariusz uroczystości był pełen utworów muzycznych w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum. Wszyscy zebrani z zainteresowaniem i uśmiechem oglądali występy młodzieży.

W dalszej części głos zabrał Burmistrz Pan Andrzej Gorzkowicz, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

Dyrektor szkoły, nauczyciele oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania gościom za przyjęcie zaproszenia i udział w akademii.

 

Jak co roku,tego też dnia pierwszoklasiści składali ślubowanie. Stanęli przed nie lada wyzwaniem. Od tej pory muszą zapomnieć o dotychczasowych nawykach i przyzwyczajeniach wyniesionych ze szkoły podstawowej, z tym dniem stali się pełnoprawnymi gimnazjalistami od których wymaga się wiele samodzielności i pracy nad sobą.

 

Więcej…

 

Święto Patrona

30 września w naszej szkole odbyła się bardzo ważna dla całej naszej społeczności uroczystość. Jak co roku o tej porze, w rocznice nadania szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, obchodziliśmy Święto Patrona, a w związku z okrągłą- dwudziesta rocznicą oddania do użytku budynku naszej szkoły (na potrzeby ośmioklasowej Szkoły Podstawowej w Radwanie), wspominaliśmy również tamte radosne chwile.

 

 

DSC_0089-001

W uroczystościach wzięło udział wielu gości: Burmistrz Szczucina- Pan Andrzej Gorzkowicz, zastępca kierownika CUW Pan Adam Murczek, radna gminy Pani Genowefa Czaja, sołtys Skrzynki Pan Ryszard Noga. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. W kaplicy w Radwanie. Następnie (po przemarszu do budynku szkolnego), odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Uczniowie przypomnieli w niej sylwetkę naszego patrona i historię szkoły w Radwanie. Mieli też okazje zaprezentować swoje talenty artystyczne.

 

 

Więcej…

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Gimnazjalnej Rady Gminy

W dniu 7 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego i Gimnazjalnej Rady Gminy. Wybory były tajne i demokratyczne. Głosami uczniów przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Tomasz Wąż.

W skład Gimnazjalnej Rady Gminy weszły następujące uczennice: Anna Klepacka, Katarzyna Guzik, Ewelina Dudek.

Wszystkim wybranym życzymy owocnej pracy dla dobra szkoły.

 

Wycieczka do Ojcowa

21 IX 2016r. uczniowie klasy I Gimnazjum w Radwanie wzięli udział w zajęciach profilaktyczno- integracyjnych, które odbyły się w przepięknym klimacie Ojcowa.

14463828_468137490023232_123222787_n

Ta kilkugodzinna wyprawa przez Dolinę Prądnika symbolizowała drogę przez średniowiecze, czasy biblijne aż do prehistorii, jednocześnie poruszając tematy aktualne, jak radzić sobie z trudnymi emocjami i problemami wynikającymi z procesu dorastania. Uczniowie podziwiali widoki Ojcowskiego Parku Narodowego, zwiedzili zamek, który niegdyś podarował król Kazimierz Wielki mieszkańcom Ojcowa, obejrzeli jaskinię w Archezji- zrekonstruowanej wiosce z pradziejów- strzelali z łuku i budowali dom. W końcu zmęczeni, ale w dobrych nastrojach wspólnie usiedli przy ognisku i zajadali z apetytem kiełbaski. Późnym wieczorem wrócili do domu, radośni i pełni wrażeń. To była udana wycieczka.

 

Więcej…

 

CHROŃMY MŁODZIEŻ PRZED „DOPALACZAMI”

 

ulotka-dopalacze-to-mier-slider-700x457

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się w mediach, a niejednokrotnie w najbliższym otoczeniu o substancjach, które posiadają właściwości psychoaktywne, w działaniu zbliżone do narkotyków.

W trosce o bezpieczeństwo naszej młodzieży w dniu 15 września zostało zorganizowane spotkanie, na którym uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zobaczyć prezentację opracowaną przez Centrum Profilaktyki Uzależnień prof. dr hab. M. Jędrzejko „Dopalacze - dlaczego nie warto próbować ”. Oto najważniejsze zagadnienia poruszone podczas spotkania:

1. Kim jest człowiek pod wpływem narkotyków lub dopalaczy?

2. Dlaczego mówimy, że dopalacze są szkodliwe?

FAKTY a nie MITY

3. Narkotyki a dopalacze.

4. Narkotyki i dopalacze – zderzenie dwóch „światów”.

5. Jak dopalacz zaburza działanie człowieka.

6. Do czego prowadzi nadużywanie napojów energetyzujących.

7. Co robić jeśli spotkasz osobę pod wpływem narkotyków lub dopalaczy?

8. Co zrobić, jeśli podejrzewamy, że kolega/koleżanka sięga po dopalacze lub narkotyki?

Ponadto 20 września odbyło się zebranie z rodzicami, na którym przedstawiona była prezentacja CHROŃMY DZIECI PRZED „DOPALACZAMI”. Zasygnalizowaliśmy rodzicom :

jakie są uwarunkowania zażywania narkotyków i innych podobnych substancji,

jakie są czynniki ryzyka,

jakie są czynniki chroniące.

 

Być rodzicami nastolatka nie jest łatwo. Jeżeli jednak rozumie się i pamięta, że okres dorastania jest tak samo trudny dla rodziców, jak i dla dziecka - to połowa sukcesu.

Większość rodziców najbardziej boi się okresu, kiedy dziecko zaczyna dorastać. Zaczyna wtedy wymykać się spod kontroli, buntuje się, poszukuje nowych doświadczeń, a rodzice czują się bezradni, w dodatku mniej ważni dla dziecka niż jego rówieśnicy. Rozmowa jest podstawą dobrych kontaktów z dzieckiem, bo pozwala lepiej poznać jego świat, oczekiwania, marzenia, ale też różnorodne problemy. Nie bójmy się rozmawiać także na trudne tematy.

Wychowywanie dziecka spoczywa przede wszystkim na rodzicach, jednakże szkoła

powinna modelować, pokazywać wzorce, wzmacniać normy kulturowe.

 

GDZIE SZUKAĆ POMOCY?

116111- Bezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży(czynny od poniedziałku do soboty od 12 do 20)

801 199 990 - Antynarkotykowy Telefon Zaufania (czynny codziennie od 16 do 21)

800 060 800 Bezpłatna Infolinia Państwowej Inspekcji Sanitarnej

http:// www.narkomania.org.pl

http://www.narkomania.gov.pl

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA 18 WRZEŚNIA

To już 23. EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA, która w tym roku PRZEBIEGła POD HASŁEM

Podaj dalej... drugie życie odpadów"


Głównym przesłaniem akcji jest:

- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,

- unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,

- uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

 

 

14508724_346033742399450_621485695_n

Więcej…

 

Obchody 77. Rocznicy Wydarzeń Wrześniowych

18 września br. w Szczucinie odbyły się uroczyste obchody z okazji 77. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej, Agresji Związku Radzieckiego na Polskę i spalenia Szkoły Podstawowej w Szczucinie.

Mimo deszczowej pogody mieszkańcy powiatu dąbrowskiego jak co roku, licznie uczestniczyli w tej uroczystości, której organizatorami byli Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin Andrzej Gorzkowicz oraz Forum Promocji i Wizerunku Gminy Szczucin.


Obchody rocznic wydarzeń wrześniowych rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele parafialnym pw. Marii Magdaleny w Szczucinie. Po Mszy Św. delegacje z pocztami sztandarowymi, kombatanci, samorządowcy, delegacje służb, inspekcji i straży, delegacje szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Szczucin oraz szkół ponadgimnazjalnych z powiatu dąbrowskiego, młodzież, goście oraz okoliczni mieszkańcy wspólnie wyruszyli pod Kwaterę Pamięci Narodowej. Kawalkada prowadzona była przez orkiestrę dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie.

 

20160918_120702

Więcej…

 

Podręczniki dla klasy I i II

Uczniowie klasy I i klasy II naszego gimnazjum otrzymali bezpłatne komplety podręczników i materiały ćwiczeniowe. Podręczniki zostały sfinansowane z dotacji celowej MEN.

 

Narodowe czytanie 2016

Młodzież z gimnazjum wzięła udział w Narodowym Czytaniu Quo Vadis Henryka Sienkiewicza. To piękna książka o zwycięstwie prawdy i miłości. Historia wiary, która pozwala budować silne więzi kształtujące wspólnotę. Stanowi opowieść o tryumfie odwagi, konsekwencji w działaniu, o solidarności w imię fundamentalnych idei. Quo Vadis zostało wybrane na lekturę tegorocznego narodowego czytania, decyzje podejmowali internauci w głosowaniu.

 

 

DSC_6411-001

 

Więcej…

 
Joomla extensions by Siteground Hosting