Z wycieczką w Łańcucie

W dniu 6 października zorganizowana została wycieczka do Łańcuta i Markowej. W wyjeździe wzięli...

Wycieczka do Ojcowa

W dniu 28 września jak co roku mniej więcej o tej porze zorganizowana została wycieczka uczniów...

Apel Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej

Dzieci mogą być w posiadaniu substancji niebezpiecznych dla zdrowia. Komenda Powiatowa Pol...

 • Dzień Edukacji Narodowej

  środa, 18 października 2017 13:51
 • VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  środa, 18 października 2017 13:48
 • Święto Patrona - Kardynała Stefana Wyszyńskiego

  środa, 18 października 2017 13:45
 • Z wycieczką w Łańcucie

  środa, 18 października 2017 12:34
 • Wycieczka do Ojcowa

  środa, 18 października 2017 12:21
 • Apel Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej

  piątek, 22 września 2017 06:20

Nasz adres:
GIMNAZJUM W RADWANIE
33-202 Smęgorzów
woj. małopolskie
tel. 14 643-17-01
14 643-17-01

e-mail:

gimnazjum.radwan@gmail.com

gimnazjum_radwan@poczta.onet.pl

 

Wigilia z Posłem

20 grudnia 2016 roku w Gimnazjum w Radwanie imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego- Prymasa Tysiąclecia odbyły się szkolne uroczystości wigilijne. W tym ważnym dla całej naszej społeczności wydarzeniu swą obecnością zaszczycili nas: Poseł na Sejm RP Pan Wiesław Krajewski, Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin Pan Andrzej Gorzkowicz, Sołtys Wsi Radwan Pani Małgorzata Kogut.

 

DSC_0849


Pani dyrektor Bogusława Wajda powitała wszystkich przybyłych gości, rodziców naszych uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i młodzież.

Korzystając z okazji Pan Poseł pogratulował serdecznie i wręczył ufundowaną przez siebie nagrodę Aleksandrze Kołton, uczennicy która została laureatką IV edycji konkursu „Pamięć nieustająca”, zorganizowanego pod patronatem IPN. Pan Poseł nie mógł niestety wziąć udziału w uroczystej gali na Uniwersytecie Warszawskim, podczas której Ola odbierała nagrody, zdecydował się jednak osobiście pogratulować jej w trakcie wizyty w naszej szkole.

 

W tak szczególnym dniu nie mogło zabraknąć również jasełek, prezentowanych tym razem przez uczniów wszystkich klas, przy wsparciu chóru szkolnego. Występ przygotowały Panie- Małgorzata Brzeziak i Barbara Czaja.

Uwieńczeniem tych wspaniałych przeżyć była wspólna, przygotowana przez rodziców wigilia, która opłatkiem, wzajemnymi życzeniami, wigilijnymi potrawami wprowadziła nas w nastrój rodzinnej wieczerzy wigilijnej.

 

Więcej…

 

Mikołajki

DSC_6665

 

 

Dnia 6 grudnia w naszej szkole pojawił się św.Mikołaj, który wręczył każdemu z uczniów świąteczny prezent. Nie zapomniał on też o nauczycielach i podarował im różne upominki. Panująca w tym dniu atmosfera przyczyniła się do uśmiechu na twarzach u wszystkich osób z naszego gimnazjum.
Anna Klepacka

 

 

Świąteczne życzenia

swieta2013

 

Sukces w Powiatowym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych

Bardzo miło jest nam poinformować o sukcesie naszej szkoły w Powiatowym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych. Reprezentanci Gimnazjum w Radwanie- „Wędrowna Trupa” zdobyła w Dąbrowie Tarnowskiej II miejsce i „Srebrny Laur Melpomeny” w swojej kategorii wiekowej za spektakl „Marionetki 2.0”

 DSC_0750

Więcej…

 

Zabawa andrzejkowa

DSC_0715

 

Więcej…

 

Święto Niepodległości

 

W dniu 10 listopada delegacja uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w obchodach z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Delegacja wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej oraz złożyły symboliczne znicze przy pomniku symbolizującym miejsce przemarszu Józefa Piłsudskiego przez Szczucin.

 

20161110_155729-001

Dnia 14.11.2016 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie zaprezentowali interpretacje słowno- muzyczną przybliżając wszystkim historię Polski.

 

DSC_0672

 

 

Więcej…

 

Lekcja samorządowa

Dnia 10.11.2016r. w sejmiku wojewódzkim w Krakowie odbyła się lekcja samorządowa, której celem było pobudzenie młodych ludzi z naszego województwa do aktywności i społeczności obywatelskiej. Osobą, która prowadziła spotkanie był dziennikarz- pan Jacek Bańka- redaktor Radia Kraków. Uczniowie biorący udział w tej lekcji mogli poznać siedzibę organów samorządu województwa Małopolskiego, a także mieli okazję doświadczyć procedury podejmowania uchwał. Elementem kończącym prelekcje był poczęstunek, na który składały się produkty regionalne. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z Gimnazjalnej Rady Gminy w składzie: Anna Klepacka, Katarzyna Guzik i Ewelina Dudek pod opieką pani Agnieszki Kogut.

 

 

IMG_2849

 

 

Więcej…

 

Wielki sukces naszej uczennicy

Wizyta w Pałacu Prezydenckim, podczas której zwiedzić można było wyjątkową wystawę „Pamięć Polski” i uroczyste złożenie wieńców przed Grobem Nieznanego Żołnierza podczas zmiany warty, to dodatkowe punkty Uroczystej Gali IV edycji konkursu „Pamięć nieustająca”, na której nagrodę odbierała Aleksandra Kołton- uczennica 2 klasy Gimnazjum w Radwanie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego- Prymasa Tysiąclecia.

Do konkursu przygotowała ją Pani Agnieszka Kogut- nauczycielka historii, a w wyprawie do Warszawy po odbiór nagród towarzyszyła Oli dyrektor Gimnazjum- Pani Bogusława Wajda i nauczyciel Janusz Guła.

 

DSC_0593-001

Więcej…

 

Sukces w konkursie ortograficznym

VII Gminny Konkurs Ortograficzny „O pióro Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin” - rozstrzygnięty!
Nagroda główna – pióro burmistrza, powędrowało do Tomasza Marszałka z Gimnazjum w Szczucinie. Kolejne miejsca zajęły nasze koleżanki: Anna Klepacka i Katarzyna Guzik z Gimnazjum w Radwanie,
Serdecznie gratulujemy!

 

 

14612345_365104393833117_7159937378946096160_o-001

 

 

Więcej…

 

Poznajemy sołectwa naszej gminy

Dnia 21 X 2016r. odbyło się spotkanie w Urzędzie Miasta i Gminy Szczucin, mające na celu podsumowanie projektu „Poznajemy sołectwa naszej gminy”. Uczennice naszej szkoły z klasy III: Martyna Kupiec i Patrycja Dorosz zajęły III miejsce za projekt o wsi Suchy Grunt. Pozostali uczniowie, którzy także brali udział w tym projekcie dostali drobne upominki. Warto zaznaczyć, że spośród 18 sołectw nasza szkoła stworzyła projekty o pięciu z nich. Były to: Suchy Grunt, Radwan, Skrzynka, Brzezówka i Zabrnie.

 

IMG_2851

 

 

Więcej…

 

Wyjazd na mecz

21 października 2016 uczniowie naszej szkoły udali się do Krakowa na mecz piłkarskiej Lotto Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków a Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Był to już 4. wyjazd na sektor szkolny krakowskiego klubu zorganizowany przez nauczyciela angielskiego Pana Pawła Dudę. W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję oglądnąć mecz na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce, wspierać dopingiem ulubioną drużynę, spotkać znanych piłkarzy oraz zdobyć ich autografy. Wisła wygrała 2:0 co sprawiło, że wszyscy uczestnicy wyjazdu opuszczali stadion z uśmiechami na twarzy.

 

 

13900485_359300707739420_960419872_n

 

 

Więcej…

 
Joomla extensions by Siteground Hosting