Z wycieczką w Łańcucie

W dniu 6 października zorganizowana została wycieczka do Łańcuta i Markowej. W wyjeździe wzięli...

Wycieczka do Ojcowa

W dniu 28 września jak co roku mniej więcej o tej porze zorganizowana została wycieczka uczniów...

Apel Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej

Dzieci mogą być w posiadaniu substancji niebezpiecznych dla zdrowia. Komenda Powiatowa Pol...

 • Dzień Edukacji Narodowej

  środa, 18 października 2017 13:51
 • VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  środa, 18 października 2017 13:48
 • Święto Patrona - Kardynała Stefana Wyszyńskiego

  środa, 18 października 2017 13:45
 • Z wycieczką w Łańcucie

  środa, 18 października 2017 12:34
 • Wycieczka do Ojcowa

  środa, 18 października 2017 12:21
 • Apel Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej

  piątek, 22 września 2017 06:20

Nasz adres:
GIMNAZJUM W RADWANIE
33-202 Smęgorzów
woj. małopolskie
tel. 14 643-17-01
14 643-17-01

e-mail:

gimnazjum.radwan@gmail.com

gimnazjum_radwan@poczta.onet.pl

 

"Fabryka twórczego działania" w Radwanie

8 czerwca, w Gimnazjum w Radwanie, odbył się ostatni z cyklu warsztatów literackich prowadzonych przez Agnieszkę Opolską w ramach projektu "Fabryka twórczego działania". Zanim uczniowie przystąpili do warsztatów, autorka opowiedziała o swoich doświadczeniach z wolontariatu w domu dla bezdomnych we Francji, o początkach swojej twórczości literackiej, inspiracjach, powstaniu książek. Spotkaniu towarzyszyły obrazy, które Agnieszka Opolska namalowała do pierwszej książki "Anna May".

 

 

19023441_485169681826587_3790463307446193100_o

 

Sukces naszej uczennicy w V edycji ogólnopolskiego konkursu historyczno-artystycznego „Pamięć nieustająca”

12 czerwca 2017 roku odbyło się posiedzenie jury ogólnopolskiego konkursu historyczno-artystycznego „Pamięć nieustająca”.

Jury w składzie: Przewodnicząca: prof. dr hab. Barbara Otwinowska – Instytut Badań Literackich, Kustosz Pamięci Narodowej, Członkowie: Romuald Karaś– Prezes Stowarzyszenia im. W. Hulewicza, autor książek, Zofia Teresa Kozłowska – wiceprezes Polskiego Towarzystwa Historycznego, Anna Kwiatkowska – redaktor programu TVP Historia, Adam Stasiński – kustosz Sali Tradycji Dowództwa Garnizonu Okręgu Warszawa, Lech Rowiński – architekt, plastyk, grafik i Aleksander Rowiński – sekretarz Jury, redaktor Oficyny Literatów Rój Film , postanowiło nagrodzić uczennicę naszego gimnazjum.

Praca Joanny Dziedzic- „W leśnych ostępach śniliśmy o wolności” została nagrodzona za „zbudowanie ciekawej aranżacji za pomocą dobrze zestawionych zdjęć”.

 

„Pamięć nieustająca” to ogólnopolski konkurs historyczno- artystyczny adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Patronat nad nim objął Urząd Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Instytut Pamięci Narodowej. Joannę do konkursu przygotowała Pani Agnieszka Kogut- nauczycielka historii.

 

Nagrody w konkursie zostaną wręczone jesienią, podczas uroczystej gali

 

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU 2017

31 maja, jak co roku jest obchodzony jako Światowy Dzień Bez Tytoniu. W związku z obchodami tego dnia, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prezentacji i prelekcji na temat szkodliwości wyrobów tytoniowych przygotowanej przez nauczyciela języka angielskiego a zarazem szkolnego koordynatora ds. realizacji założeń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem p. Pawła Dudę. Młodzież miała okazję przypomnieć sobie po raz kolejny, że wyroby tytoniowe mogą być bardzo niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia, uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, oraz czynnego udziału w dyskusji. Na koniec, mieli za zadanie zaproponować w jaki sposób osoba, która pali papierosy może obchodzić Światowy Dzień Bez Tytoniu. Uczniom nie zabrakło pomysłów i kreatywności. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że dzień ten jest najlepszą okazją do tego, aby palacz postanowił skończyć z nałogiem.

 

2-18926182_1390892504322868_1438635328_o

Więcej…

 

Omnibus 2017

30 maja 2017 roku 3 uczennice naszej szkoły – Anna Klepacka, Joanna Dziedzic oraz Iwona Wojtas wzięły udział w finale XVII edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy Ogólnej OMNIBUS, który odbył się pod patronatem Starosty Dąbrowskiego Pana Tadeusza Kwiatkowskiego, a także Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin Pana Andrzeja Gorzkowicza. Do konkursu przystąpiło 5 szkół: Gimnazjum w Gręboszowie, Gimnazjum w Radwanie, Gimnazjum w Borkach, Gimnazjum w Gruszowie Wielkim i Gimnazjum w Szczucinie. Każdą szkołę reprezentowało trzech uczniów.

Tytuł „OMNIBUSA 2017” zdobył Adam Misiaszek z Gimnazjum w Gręboszowie, który w obydwu częściach konkursu zdobył najwyższą liczbę punktów, II miejsce przypadło w udziale Michałowi Bednarz z Gimnazjum w Borkach, III miejsce zdobyła Sylwia Kobos z Gimnazjum w Szczucinie.

 

1

 

Uroczysta prezentacja projektu edukacyjnego

30 maja, w przeddzień Światowego Dnia bez Papierosa w naszym gimnazjum odbyła się uroczysta prezentacja realizowanego przez klasę drugą projektu edukacyjnego "Twoje zdrowie zależy od Ciebie, chciej zainwestować w siebie". Poza nauczycielami i uczniami naszego gimnazjum w uroczystości wzięli również udział rodzice uczniów klasy drugiej. Realizując projekt uczniowie pracowali w trzech grupach. Każda z nich zaprezentowała efekty swojej pracy. Uczniowie przedstawili prezentacje multimedialne i film, śpiewali piosenki, tańczyli i deklamowali wiersze. Prezentowali też efekty swoich badań- wyniki anonimowych ankiet dotyczących swoich zwyczajów żywieniowych i sposobów spędzania wolnego czasu.

 

22-DSC_0434

Na widzach przedstawienie zrobiło ogromne wrażenie- uczniowie potrafili w niezwykle atrakcyjny i różnorodny sposób przedstawić informacje na temat zasad aktywnego życia wolnego od nałogów, zasady zbilansowanej diety opartej na mądrych wyborach i rolę aktywności ruchowej.

Całoroczna praca nad projektem przyniosła nie tylko rozwój wiedzy i umiejętności, pozostawiła po sobie nie tylko materialne ślady- takie jak gazetki ścienne czy prace plastyczne. Przede wszystkim była źródłem wielu radości i satysfakcji. Uczniowie klasy drugiej nie tylko sami zrozumieli, ale też potrafili pięknie przekazać innym, że nasz największy skarb- zdrowie musimy pielęgnować w każdym wieku.

 

Więcej…

 

Przegląd Teatrów Profilaktycznych

W dniu 23 maja przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w X - jubileuszowym Gminnym Przeglądzie Teatrów Profilaktycznych z przedstawieniem „Czerwony Kapturek- historia antyczna”. Gościem specjalnym przeglądu był aktor i reżyser Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie- Mariusz Szaforz, który jednocześnie przewodniczył obradom jury. Statuetkę i nagrody za zdobycie trzeciego miejsca wręczył naszym przedstawicielom Burmistrz Szczucina oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka Beker. Specjalną nagrodą dla wszystkich uczestników przeglądu będzie również wyjazd do tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego na przedstawienie pt. „Zielony balonik”.

 

638DSCN8578

 

Weź udział w konkursie na mem internetowy

 

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Tarnowskiej z okazji zbliżającego się Światowego Dnia bez Papierosa (31 maja) ogłaszają konkurs na mem internetowy dotyczący problematyki palenia tytoniu. Celem konkursu jest promowanie zdrowego stylu życia wolnego od nałogów, ukazanie negatywnych skutków palenia tytoniu oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie.

 

We_udzia_w_konkursie_na_mem

 

W konkursie mogą wziąć zarówno uczniowie, jak i osoby dorosłe zamieszkałe na terenie powiatu dąbrowskiego. Zadaniem uczestników konkursu będzie stworzenie memu internetowego o tematyce antytytoniowej i przesłanie go drogą elektroniczną, wraz z załącznikiem, na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 2 czerwca 2017 r.

Prace konkursowe spełniające wymogi formalne zostaną zamieszczone na fanpage’u (Facebooku) Powiatu Dąbrowskiego: https://www.facebook.com/powdabrowski oraz na stronie internetowej Powiatu Dąbrowskiego: www.powiatdabrowski.pl

Laureaci wyłonieni zostaną na podstawie ilości „lajków”, jakie otrzymają poszczególne prace konkursowe. Głosowanie trwać będzie do 11 czerwca 2017 r.

Autorzy memów, które zgromadzą największą ilość „lajków” otrzymają nagrody ufundowane przez organizatorów.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej w dniu 14 czerwca 2017 r.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. 

Spotkanie z pisarką- Ewą Nowak

15 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Ewą Nowak- pisarką książek dla dzieci i młodzieży, pedagogiem i terapeutą. Spotkanie to, zorganizowane przez SCKiB w Szczucinie, odbyło się ramach realizacji projektu "Fabryka twórczego działania".

 

Ewa_Nowak

 

 

Obchody 226 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji

Obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła uroczysta Msza św. w kościele parafialnym w Szczucinie. Po Nabożeństwie, poczty sztandarowe, przedstawiciele samorządu, szkół, przedszkoli, organizacji społecznych oraz mieszkańcy przeszli na plac Rynku gdzie odbyła się dalsza część  uroczystości. Wzięli w nich udział również przedstawiciele naszej szkoły z pocztem sztandarowym na czele. Wszystkich przybyłych powitał Burmistrz Szczucina Andrzej Gorzkowicz. W części artystycznej przygotowanej przez Panią Ilonę Mach wzięło udział prawie 90 osób - z Zespołu Szkół w Szczucinie - Chór Clave De Sol, Wesołe Nutki ,zespół taneczny oraz  recytatorzy. Całość uroczystości uświetnił występ Orkiestry Dętej przy OSP w Szczucinie pod batutą Jarosława Dzięgla.

DSC_0334

Również w naszej szkole świętowaliśmy rocznicę uchwalenia konstytucji, wspominając przy tej okazji również inne majowe święta- Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i zakończenie II Wojny Światowej. Uczniowie przygotowali z tej okazji uroczystą akademię, na której zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne.

Więcej…

 

Wycieczka do Krakowa

24 marca uczniowie naszej szkoły odwiedzili V Targi Edukacyjne – Festiwal Zawodów. Przez trzy dni ponad 100 wystawców na ponad 140 stoiskach przedstawiło prezentacje w 7 branżach. Festiwal Zawodów organizowany jest w od kilku już lat na terenie hali wystawowej EXPO Kraków.

Podczas tegorocznego Festiwalu zaprezentowali się także: służby mundurowe, uczelnie oraz przedsiębiorcy, współpracujących ze szkołami. Byli goście z regionów partnerskich Województwa Małopolskiego, m.in. z Niemiec, Francji, Słowacji, Ukrainy i Węgier.

Podobnie jak w ubiegłych latach, podczas Targów, można było skorzystać z pomocy wykwalifikowanych doradców zawodowych, którzy przeprowadzali ocenę indywidualnych predyspozycji i sugerowali najodpowiedniejszą ścieżkę kształcenia.

Festiwal Zawodów to jedno z działań prowadzonych przez samorząd województwa w celu wspierania i modernizowania kształcenia zawodowego w regionie.

 

DSC_0121

 

Więcej…

 

Wspólne kolędowanie

 

 

 

IMG_2998

 

 

Więcej…

 
Joomla extensions by Siteground Hosting